16 Nisan 2012 Pazartesi

Ormanada Projesi

Şehirde ormanı, ormanda yaşamı bir arada yakalamak isteyenler için ideal olan Ormanada projesi Torti Gallas and Partners tarafından kurulan 'birlikte yaşam' konsepti çerçevesinde hayata geçiriliyor. Eczacıbaşı Gayrimenkul'ün inşa ettiği Ormanada projesi Sarıyer Zekeriyaköy'de yükseliyor. Ormanada projesi; Cem Yılmaz'ın ev almak için bu projeyi seçmesiyle gündeme geldi. 
Ormanın tam ortasında 220 dönüm arazi üzerine kurulan Ormanada projesinde 188 adet beş farklı tipte villa, 81 adet 15 farklı tip sıra evden meydana geliyor. 25 dönüm yeşil alanı bulunan Orman Ada projesinde yürüyüş ve bisiklet yolları, biri kapanabilir iki adet tenis kortu, basketbol ve çok amaçlı spor sahası, 8 adet çocuk parkı ile iki adet rekreasyon alanı bulunuyor.
300 milyon dolar yatırımla inşa edilen Orman Ada projesi A ve A+ müşterilere hitap ediyor. Ormanada projesinde fiyatlar evlerin tipine ve konumuna göre 450 bin dolar ile 2 milyon 200 bin dolar arasında değişiyor. Ödeme planlarında sabit kur ve indirimli banka faizi uygulamaları ile birlikte, Eczacıbaşı özel faiz ve vade seçenekleri mevcut durumda. 
Ormanada projesinde villalar iki katlı, sıraevler ise üç katlı olarak tasarlandı. 2010 yılının son ayında yapımına başlanan Orman Ada projesinde ev teslimleri 2013 yılının Aralık ayında gerçekleşecek. Ormanada projesinin inşaat alanı 103 bin metrekare olarak belirlendi.
Boğaz ve Maslak hattına 15 dakika mesafede bulunan Ormanada projesinde Adamekan, Adaçarşı ve Adameydan adı verilen sosyal aktivite alanları bulunuyor.
Adameydan: Komşuların buluşma yeri, Ormanada’da keyifli sohbetlerin adresi. Kafe-restoran, Adamekan ve Adaçarşı’yı kucaklayan alan.
Adamekan: 1.100 metrekare sosyal kulüp. Açık ve kapalı yüzme havuzu, pilates-fitness merkezi, sauna, buhar odası, masaj odaları, vitamin barı ve çocuk kulübü ile Ormanada’nın ruhu ve bedeni canlandıran sosyal kalbi.
Adabostan: Ormanada’nın beş dönüm bostan alanında üretilen doğal ve lezzetli ürünlerin bulunabileceği pazar yeri.
Adaçarşı: Günlük alışverişin yapılabileceği ve çeşitli ihtiyaçların karşılanabileceği 1.000 metrekare çarşı alanı.
Adakoru: Ormanın içinde orman. Yürüyüş ve bisiklet yolları, biri kapanabilir olmak üzere iki adet tenis kortu ve çok amaçlı spor sahası ile spor tutkunlarının buluşma noktası.
Sarıyer Ormanada projesi Açı Okulları'na, Doğa Koleji'ne, Koç Üniversitesi'ne, Enka Okulları'na, İstanbul Teknik Üniversitesi'ne, Özel Amerikan Zekeriyaköy Aile Hekimliği Merkezi'ne, Acıbadem Maslak Hastanesi'ne oldukça yakın bir konumda yükseliyor. 
0212 201 59 30

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder